The best Side of hidzama

Kod mokre hidžame pre postavljanja ventuza koža mora da se sterilizuje i prave se mali rezovi koji su veličine 2mm. Čaše se ostavljaju na koži od 5 do 20 minuta, a to zavisi od samog stanja pacijenta i vrste tretmana koji se koristi.

Ovaj proces pomaže telu da se oslobodi nakupljenih toksina, što direktno utiče na poboljšanje funkcije organa i jačanje imunološkog sistema.

Hidžama omogućava eliminaciju toksina iz organizma. Kada se primenjuje mokra hidžama (soaked cupping), prilikom povlačenja vakuma, kapilari kože se otvaraju, a kroz te male rezove oslobađa se krv koja sadrži metaboličke otpadne materije i toksine.

“Rado bih sjeo s Vama da razgovaramo na temu koja je, najblaže rečeno, zamršena, ako ne i kontraverzna, barem na našim prostorima”, poručio nam je jedan sarajevski experiencedžam.

Hidžama centar Borča, mesto gde se tradicija i moderna terapija spajaju u cilju očuvanja vašeg zdravlja i vitalnosti.

Nakon toga se čaša skine, a na tom mjestu se nekoliko puta tanko nareže koža oštrim predmetom kako bi izašla koncentrisana nečista krv. Potom se ponovo, dakle, na istom mjestu, priljepi ponovo čaša pod vakumom, koja sada nema ulogu vršenja koncentracije krvi, nego ovoga puta, već prije koncentrisanu nečistu krv na mjestu čaše, sada izbacuje iz organizma.

Smatra se da je krv, koja leži pod kožom, puna toksina i da to može izazvati bolnost. Oni se na pomenuti način evakuiraju iz organizma. Savremene naučne medicinske studije, koje se provode u svijetu, pokazale su da website postoji evidentna razlika u sastavu kapilarne krvi uzete iz prsta (odakle se obično uzima za analizu) i just one uzete prilikom hidžame. Laboratorijski nalazi pokazuju tu razliku.

Koristimo kolačiće kako bi Vam pružili najbolje iskustvo, relevantne oglase i prilagođen sadržaj.

Drugi način dobivanja vakuma u posudicama je sagorijevanjem komadića papira ili vate. Najsuvremenija oprema postiže vakum pomoću pumpe. Zarezivanje kože rađeno je ranije oštrim kamenom, različitim nožicama i žiletima. Danas se radi hirurškim skalpelom.

Hidžama je poznata po svojoj sposobnosti da smanjuje upale i bolove, naročito kod hroničnih oboljenja kao što su artritis, fibromijalgija, migrene i bolovi u mišićima.

Mokra vrsta terapije stvara blago usisavanje ostavljajući šolju na mestu oko three minuta. Terapeut tada uklanja šolju i koristi mali skalpel da napravi lagane, sitne rezove na vašoj koži. Zatim rade drugo usisavanje kako bi izvukli malu količinu krvi.

Spisak oboljenja kod kojih se može primeniti hidžama je dugačak Izvor:freepik.com Ovde možete i pogledati spisak oboljenja prema 10. Međunarodnoj klasifikaciji oboljenja i povreda koja se tretiraju hidžamom.

Visok krvni pritisak: Istraživanja pokazuju da hidžama može pomoći u snižavanju krvnog pritiska kod osoba sa hipertenzijom.

Hidžama koja se učini na vrhu pleća koristi pri liječenju od bolova koji se osjećaju u ramenima i grlu. Hidžama koja se učini na glavi, te na vratnim venama u prijedjelu potiljka, nadomak ljudskog uha, koristi pri liječenju od bolesti i bolova glave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *